Xbox Series S, Emülatör Konusunda da Hayli Etkileyici

Xbox Series S, Emülatör Konusunda da Hayli Etkileyici

Microsoft’un Xbox Series X’e bir nevi küçük kardeş olarak çıkardığı daha satın alınabilir bir fiyata sahip yeni kuşak konsolu Xbox Series S, kullanıcılarını yeni jenerasyon oyunlar ve uygun fiyatına ek olarak apayrı bir özelliğiyle daha memnun edebilir.

Çağdaş Vintage Gamer isimli bir YouTube kanalı, bugün Xbox Series S ile ilgili yeni bir görüntü yayınladı. YouTuber, Microsoft’un yeni kuşak konsolunun geliştirici moduna erişebilenlerin, konsolda emülatör çalıştırabileceğini lisana getirdi. Üstelik emülatörlerle çalıştırdığı oyunları da gösterdi.

Xbox Series S’e emülatör kurmak mümkün

Xbox Series S ve Series X’te Dev Mode olarak geçen geliştirici modu, Xbox One konsolunda bulunanla tıpkı. Geliştirici modunu etkinleştirmek ise kullanıcıya 20 dolara mal oluyor. Xbox Series X ve Series kullanıcıları, geliştirici modunu etkinleştirdikten sonra Retroarch’ı kurarak GameCube, Dreamcast, PSP, Nintendo Wii, PlayStation 1 ve daha birçok retro konsol oyununu oynayabilir.

Çağdaş Vintage Gamer, birtakım oyunlarda teklemeler yaşadığını ve çeşitli uyumluluk sıkıntılarıyla karşılaştığını lisana getirirken uyumlu olan oyunların büyük bir çoğunluğunda performansın epey yüksek olduğunu da söz ediyor. YouTuber, ayrıyeten PlayStation 2 emülatörünün de gelecekte Retroarch’a gelebileceğini lisana getiriyor.

Çağdaş Vintage Gamer; geriye dönük uyumluluğu, Quick Resume özelliği, Xbox Game Pass dayanağı ve 250 sterlinlik (Türkiye fiyatı: 5.299 TL) fiyatıyla Xbox Series S’in hayli etkileyici bir konsol olduğunu tabir etti. Series S, ağabeyi üzere 4K çözünürlük fırsatı sunmasa da fiyatıyla epeyce tercih edilebilir bir konsol.

Kaynak : https://www.webtekno.com/xbox-series-s-gelistirici-modu-sayesinde-emulator-kurma-sansi-sunuyor-h102500.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın