Twitter, Özellik Test Ettiği ‘twttr’ın Fişini Çekti

Twitter, Özellik Test Ettiği ‘twttr’ın Fişini Çekti

Dünyanın en çok kullanılan toplumsal ağlarından bir tanesi olan Twitter, deneysel özelliklerini “twttr” olarak isimlendirdiği bir uygulama üzerinde test ediyordu. Kullanıcılara açık olan bu uygulamada test edilen özellikler, bir müddet sonra da kararlı sürüme sunuluyordu. Lakin bu durum artık değişecek. Zira Twitter, twttr uygulamasının fişini çekmeye karar verdiğini açıkladı.

twttr, 2019 yılından beri etkin olarak kullanılıyordu. Hatta Twitter’ın yeni sayılabilecek tasarım değişiklikleri ve hatta kullanıcıların karşılıklarını alt alta, çizgilerle bağlayan özelliği de evvel twttr üzerinde test edilmişti. Fakat görünüşe nazaran çok az sayıda kullanıcısı olan twttr, artık platformun muhtaçlıklarını karşılamaz hale geldi. Aslında uzunca bir müddettir de bu uygulama üzerinden test edilen bir şey yoktu. Hal bu türlü olunca da şirket, twttr’ı öldürmeye karar verdi.

Şirket, twttr’dan sonraki devrin nasıl olması gerektiğini düşünüyor

Twitter, Özellik Test Ettiği 'twttr'ın Fişini Çekti

Mevzuya ait açıklamalarda bulunan bir Twitter sözcüsü, yeni özelliklerin test edilerek kullanıma sunulmaya devam edeceğini, şu sıralar bu sürecin nasıl işleyeceği üzerine çalıştıklarını söyledi. Sözcüye nazaran şirket, twttr’dan sonraki potansiyel adımlarına karar verdikten sonra harekete geçip, yeni özelliklerin test edilişini bu biçimde sürdürecek.

Olağanda bir hizmetin fişini çekmek, muhakkak bir takvim kapsamında yapılırdı. Fakat Twitter, deneysel uygulaması için bu türlü bir şey yapmadı. Çünkü şirket tarafından yapılan açıklamalarda twttr’ın sonuna gelindiği, bundan sonra çalışmayacağı söz ediliyor. Muhtemelen mevcut twttr kullanıcıları, deneysel uygulamanın son sürümünü çalıştırabilecekler lakin hiçbir yeni kullanıcı bu hizmete dahil olamayacak. Esasen çok az sayıda kullanıcıya sahip olan twttr, bu sayede tarihten silinmiş olacak.


Kaynak : https://www.webtekno.com/twitter-twttrin-fisini-cekmeye-karar-verdi-h102964.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın