Süper Mario Bros’un Bir Kopyası 156.000 Dolara Satıldı

Süper Mario Bros’un Bir Kopyası 156.000 Dolara Satıldı
NES’in Super Mario Bros. 3’ün mühürlü bir kopyası 156.000 USD’ye satıldı ve açık artırmada bir video oyunu için ödenen en yüksek fiyat için dünya rekorunu kırdı. 20 Kasım’da Heritage Auctions , 1990’ların Super Mario Bros’unun mühürlü bir kopyasını sattı. 3’ü 156.000 $ ‘a sattı ve NES’in Super Mario Bros.’un bu yılın başlarından 114.000 USD’ye satılan satışını geçti.

Süper Mario Bros'un Bir Kopyası 156.000 Dolara Satıldı

Super Mario Bros. 3’ün bu nadir kopyası için teklif 62.000 USD’den başladı ve 20 teklif sahibi onu satın alma şansı için savaştı ve bunu yaparken bunu dünyanın ilk milyon dolarlık video oyunu müzayedesi yaptı.

“Oyunun durumu dikkat çekici olsa da, bu kopyayı daha da tekil yapan şey, ambalajın kendisinin düzenidir: Son derece nadiren, Mario’nun imzası olan beyaz eldivenlerinden birini kaplayan, solda” Bros. “yazan mühürlü kopyalar, ” Miras Müzayedelerinden bir basın açıklaması belirtildi. “Koleksiyoncular, Super Mario Bros. 3 üretim tarihinin en eskisi olan böyle bir versiyonu aramak için yıllarını harcadılar ve genellikle eli boş çıkıyorlar.”

Bu özel kopya Wata 9.2 A + notu kazandı . Temmuz ayında, Super Mario Bros. 3’ün Wata 9.0 A dereceli bir başka çeşidi 38.400 USD’ye satıldı.Wata 9.8 A ++ olarak derecelendirilen – 1998’de Nintendo Game Boy için Pokemon’un “Kırmızı Versiyonu” nun mühürlü bir kopyası olan Cuma günü video oyunları için başka bir önemli gündü – 84.000 USD’ye satıldı, bu da bir Pokemon için ödenen en yüksek fiyat oldu. Başlık. Ayrıca, nihai fiyatı, satış öncesi tahmininin dört katıydı.

2019’da, NES’in Super Mario Bros.’un son derece nadir bir kopyasının neden 100.000 dolardan fazla satıldığını ve neden bazılarının bu yüksek fiyatları kazandığını derinlemesine inceledik . Yüksek fiyatlardan bahsetmişken , Nintendo PlayStation konsolunun bir prototipi de bu yılın başlarında açık artırmada 360.000 USD’ye satıldı ve 2020’yi video oyunu koleksiyonları için önemli ve kayda değer bir yıl haline getirdi.

Şimdiye Kadarki Her IGN Süper Mario İncelemesi

Bu makale bilgilendirici miydi yorumlarda cevaplarınızı bekliyoruz?

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın