Steam’de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Steam’de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Valve Corporation tarafından geliştirilen dijital oyun platformu Steam üzerinden oynayabileceğiniz pek çok farklı ve keyifli oyun var. Lakin Steam’de yalnızca oyun oyunama değil, para kazanma bahtınız da var.Steam’de para kazanma yollarını öğrendikten sonra bunları uygulayarak, sırf oyun oynayarak para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Üstelik yolların birden fazla için rastgele bir sermayeye gereksiniminiz da yok.

Pekala, Steam’de para kazanma usulleri nelerdir? Birinci olarak belirtmek gerekiyor ki Steam üzerinden gerçek para kazanmanın tek yolu bir oyun geliştirmek burada başka oyuncuların satın alması için dağıtıma sunmak. Lakin başka usullerle kazandığınız paraları tekrar Steam üzerinden keyifle harcayabilirsiniz. Sizin için Steam’de para kazanma formüllerini tüm ayrıntılarıyla anlattık.

Steam’de para kazanma yolları:

  • Metot #1: Oyun içi öğe toplayın.
  • Formül #2: Öğeleri gerçek vakitte satın.
  • Prosedür #3: Trading kartları saklayın.
  • Sistem #4: Ön siparişleri takip edin.
  • Usul #5: En çok eşya düşen oyunları takip edin.
  • Usul #6: Bir oyun geliştirin ve Steam üzerinden dağıtın.

Prosedür #1: Oyun içi öğe toplayın:

Steam'de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Steam’da para kazanma sistemi olarak denemeniz gereken birinci yol oyun içi öğeleri toplamaktır. Pek çok oyun siz oynadıkça ve yükseldikçe karşınıza pahalı ve ender öğeler çıkaracaktır. Hatta Dota 2 üzere oyunlarda sabit eşya akışı sağlayan alanlar vardır. Bu noktada kıymetli olan ise sabırlı olmak.

Başarılı bir oyuncu olarak bir oyunda sabırla ilerleme kaydettiğiniz vakit elde ettiğiniz değerli öğelere yüksek fiyatlar ödeyecek farklı oyuncular bulabilirsiniz. Zira pek çok oyuncu sabırsızdır ve ileri düzeylerde alacakları öğelere daha oyunun başında sahip olmak isterler.

Yol #2: Öğeleri hakikat vakitte satın:

Steam'de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Steam’de para kazanma için oyun oynadıkça öğe kazanmak kâfi değildir. Kıymetli olan elinizde olan öğeleri gerçek vakitte satmaktır. Örnek vermek gerekirse artık mevcut olmayan, tahminen sırf sizde olan bir öğeyi sabrederseniz eski fiyatının birkaç üstüne öbür oyunculara satabilirsiniz.

Bilhassa kimi özel kartların ve düşen ender eşyaların koleksiyoncuları vardır. Elinizde bu türlü değerli bir öğe varsa bunun koleksiyoncularına epey yüksek bir ölçü karşılığında satabilirsiniz. Zira kimi koleksiyoncular kartları toplarak rozet elde etmeye çalışırlar.

Sistem #3: Trading kartları saklayın:

Steam'de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Steam’de oyun oynadıkça elde edebileceğiniz öteki öğeler ise trading kartlar ve takas kartlarıdır. Genel olarak verilen bu kartların pahası hayli düşüktür lakin tertipli oynama sonucunda daha yüksek bedele sahip kartlar elde edebilirsiniz.

Trading kartları ve takas kartlarını elde etmek için uygulanacak net bir strateji yok. Genel olarak oyunun birinci 15 dakikasında bir kart, oyunun ikinci saatinde ise bir kart daha veriliyor. Lakin yeniden de kendinizi oyunun ritmine kaptırarak ve eğlenerek farkında olmadan oldukça kart toplama bahtınız var.

Formül #4: Ön siparişleri takip edin:

Steam'de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Bazen oyun geliştiriciler Steam üzerinden kimi erken sipariş öğeleri ya da erken erişim kasaları yayınlıyorlar. Bu türlü durumlarda şayet ön siparişte olan öğe Steam mağazasında satılabiliyorsa erkenden alarak daha sonra büyük kar oranları ile satabilirsiniz.

Birkaç dolara alabileceğiniz kimi ön sipariş öğeleri, oyunlar ya da erken erişim kasalarının pahası daha sonra yüzlerce dolara kadar çıkabiliyor. Bu nedenle nizamlı olarak bu tip ön sipariş eserlerini takip etmekte fayda var.

Yol #5: En çok eşya düşen oyunları takip edin:

Steam'de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Steam’de en çok eşya düşen oyunları ‘Oyuna nazaran göz at’ kısmı üzerinden bulabilir ve bu mağazada şaşırtan eşyalarla karşılaşabilirsiniz. Burada bulunan düşen eşyaları sistemli takip etmek çok değerli zira alıcıların sayısı epeyce fazla.

Bazen uygun fiyata satın alabileceğiniz bir oyunun daha sonra Steam mağazasında yüksek fiyatlara satabileceğiniz eşyalar düşüreceğini göreceksiniz. Yani bir oyuna yapacağınız küçük bir yatırım, size daha sonra yüksek karlar sağlayabileceğiniz eşyalar düşürebiliyor.

Formül #6: Bir oyun geliştirin ve Steam üzerinden dağıtın (Hafife almayın, ayrıntılara bakın):

Steam'de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Daha evvel de bahsettiğimiz üzere Steam’de gerçek para kazanmanın tek yolu bir oyun geliştirmek ve bu oyunu Steam üzerinden dağıtmaktır. Bunun için farklı oyun geliştiriciler ile bağlantıya geçebilir ya da kendi oyununuzu Steam Direct üzerinden dağıtarak oyun satım fiyatları ya da oyun içi satın alımları üzerinden gerçek para kazanabilirsiniz.

Elbette bir oyun geliştirmek, bilhassa de bu oyunu Steam üzerinden dağıtmak güçlü bir süreç. Zira Steam’in platforma alacağı oyunlar için kimi kriterleri var. Birebir halde oyunlar üzerinden kazandığınız paranın muhakkak bir yüzdesini de Steam’in aldığını unutmamak gerekiyor. Tekrar de gerçek para kazanmak için en tesirli usul bir oyun geliştirmekten geçiyor.

Steam’de para kazanma için dikkat etmeniz gerekenler:

Steam'de Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 6 Sistem

Pek çok oyuncu tarafından Steam’de kasa açmak yanlış bir hareket hatta bir tuzak olarak görülüyor. Bu sistemle zati zar sıkıntı kazanmış olduğunuz paraları bir kasaya yatırmak, yatırdığınız paranın karşılığını verecek kadar yüksek bir kar getirmiyor. Bu nedenle paranın biriktirilmesi öneriliyor.

Steam’de para kazanma sırasında dikkat etmeniz gereken en kıymetli nokta ise sabırlı olmak. Kimse bir günde büyük bir oyun içi öğe tüccarı olmuyor. Zati oyun oynamaktan keyif alıyorsanız, hiçbir biçimde telaşa kapılmadan yaptığınız işi en düzgün biçimde yapmayı sürdürün ve Steam cüzdanınızın günden güne doluşunu izleyin.

Steam üzerinden bir öğe alırken ya da satarken Steam Market Helper üzere bir komut belgesi kullanabilirsiniz. Bu komut belgesi en ucuz eserleri otomatik olarak bulabilir, maliyetin okunur olmasını sağlayabilir ve sizin davranışlarınız doğrultusunda alışverişlerinizi özelleştirilebilir. Üstelik bir internet tarayıcısı üzerinden çalıştırılan komut belgesi, Steam programına nazaran çok daha süratlidir.

Steam’de gerçek para kazanmak için bir oyun geliştirmek yerine yetenekleriniz doğrultusunda farklı oyun geliştiricilerle çalışabilirsiniz. Başarılı bir dizayncı ile, kodlayıcı ile ya da bir grafiker ile çalışmak isteyecek pek çok oyun geliştiricisi bulabilirsiniz. Birinci olarak yapacağınız freelance işler ile kendinizi adım adım oyun piyasasının içine dahil edebilirsiniz.

Steam’de para kazanma profesyonel bir iş olmasa da en azından keyifle oyun oynarken Steam içi harcamalarınız için fazladan para kazanmak kötü olmayacaktır. Üstteki sistemleri sabırla uygulayarak bir gün dolu bir Steam cüzdanı ile karşılaşmamanız için hiçbir neden yok.

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın