Starlink’in Better than Nothing beta programında Reddit AMA tutan SpaceX mühendisleri

Starlink’in Better than Nothing beta programında Reddit AMA tutan SpaceX mühendisleri

Cumartesi öğlen PT / 3PM ET’den başlayarak, Starlink uydu projesi üzerinde çalışan bir grup SpaceX mühendisi, Reddit’te Better than Nothing Beta programı hakkındaki soruları cevaplayacak. Starlink programının nihai hedefi, uzaydan küresel internet kapsamı sağlamaktır ve SpaceX , yaz boyunca özel bir beta sunduktan sonra, geçen ay herkese açık beta testini başlattı .

Beta kullanıcıları, programa katılmak için tüm Starlink yer ekipmanlarını 499 $ ‘a satın almak ve ardından aktif hizmet için aylık 99 $ ücret ödemek zorunda kaldı. Herkese açık beta programına davet edilenlere gönderilen bir e-postada, kullanıcıların “Starlink sistemini geliştirdikçe önümüzdeki birkaç ay içinde veri hızlarının 50Mb / s ile 150Mb / s arasında değiştiğini ve 20 ms ile 40 ms arasında gecikme olmasını bekleyebileceklerini” söyledi. E-posta ayrıca kısa süreli bağlantı olmayacağını ve şirket daha fazla uydu fırlatmaya ve daha fazla yer ekipmanı kurmaya hazırlandıkça gecikme ve veri hızlarının artacağını belirtti.

SpaceX , Starlink sistemi için gerekli olan planlanan 12.000 uydunun 900’ünün alçak Dünya yörüngesine fırlatıldı . SpaceX CEO’su Elon Musk, şirketin “önemli operasyonel yetenekler” sağlamak için uzayda 800 uyduya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Starlink mühendislerine soru sormak için (ve zaten 500’den fazla yorum içeren bir kuyruk var), resmi Starlink Reddit sayfasına gidin . AMA öğleden sonra 13:00 PST’ye kadar çalışır.

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın