Samsung Galaxy S2’de Android 11 Tecrübesi

Samsung Galaxy S2’de Android 11 Tecrübesi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un bir devirlerin en tanınan amiral gemilerinden olan modeli Galaxy S2, Nisan 2011’de piyasaya sürüldü. Kutusundan Android 2.3.4 Gingerbread ile çıkan akıllı telefon, daha sonrasında Android 4.1 Jelly Bean’e kadar güncelleme almaya devam etti. Uzunca bir müddettir yeni yükseltme almayan aygıt, resmi olmayan bir LineageOS 18.1 sürümüyle Android 11 tecrübesini kullanıcılara sunuyor.

Elbette, piyasaya çıkalı neredeyse 10 yıl olmuş bir aygıttan büsbütün akıcı ve problemsiz bir Android 11 tecrübesi beklememek gerekiyor. Bu noktada ROM’un son derece istikrarsız ve deneysel olduğunu, birçok kritik özelliğin çalışmadığını da belirtelim.

LineageOS 18.1’e yükseltilen Galaxy S2’de birtakım özellikler kullanılabiliyor:

Samsung Galaxy S2'de Android 11 Tecrübesi

XDA Developers forumlarından bir kullanıcının aktardığına nazaran bu yapı, GT-I9100 varyantı için tasarlandı. Kullanıcı, LineageOS 18.1’e yükseltilen Galaxy S2 modelinde ekran, arama alma, Wi-Fi, Bluetooth, kamera ve sesin çok âlâ çalıştığını söylüyor. Öte yandan bu aygıtta arama yapılamadığı; GPS, FM Radyo, ekran görüntü kaydı ve öteki birçok özelliğin ise çalışmadığının altı çiziliyor.

Dikkat edilmesi gereken bir öteki noktaysa ROM sürecinin tüm adımlarını hakikat bir halde yapmak; aksi takdirde telefonun ziyan görebileceği belirtiliyor. Bununla birlikte süreçten sonra tüm datalar silineceği için yedekleme yapmadan evvel ROM atılmaması tavsiye ediliyor.

Samsung Galaxy S2, günümüzde pek tercih edilen bir akıllı telefon değil lakin hâlâ bir Galaxy S2 kullanıyor ve Android 11 tecrübesini aygıtınızda deneyimlemek istiyorsanız buradaki temasa göz atabilirsiniz.


Kaynak : https://www.webtekno.com/galaxy-s2-android-11-tabanli-lineageos-18-1-rom-h103674.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın