Samsung Galaxy S21+’ın Geekbench Skoru Paylaşıldı

Samsung Galaxy S21+’ın Geekbench Skoru Paylaşıldı

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S21 ailesi için önümüzde sadece birkaç haftalık bir süreç var ve her geçen gün aygıtlarla ilgili yeni bir sızıntı karşımıza çıkıyor. Daha evvel pek çok emniyetli sızıntı gerçekleştirmiş olan Ice Universe tarafından paylaşılan bir ekran imgesi, Galaxy S21+’ın Türkiye’de de satışa sunulacak versiyonu olan Exynos işlemcili sürümünün Geekbench puanını ortaya çıkardı.

Aslına bakacak olursak sızdırılan ekran imgesinde aygıtın Galaxy S21+ olduğuna dair bir ibare yer almıyor. Lakin ekran imajında bulunan model numarasından Galaxy S21+ olduğu çıkarımında bulunabiliyoruz. Dahası, paylaşılan performans testi sonuçları, Exynos işlemcili Galaxy S21+ modelinin Snapdragon 888 işlemcili versiyonun gerisinde kalmayacağını gösteriyor.

Exynos işlemcili Galaxy S21+, Snapdragon işlemcili versiyon ile emsal performans sunacak

Samsung Galaxy S21+'ın Geekbench Skoru Paylaşıldı

Paylaşılan ekran imgesine nazaran Exynos işlemcili Samsung Galaxy S21+, tek çekirdek performansında 1.089, çoklu çekirdek performansında ise 3.617 puan almayı başarıyor. Bu puanları tek çekirdekte 818, çoklu çekirdekte ise 3.076 puan alan Galaxy S20+ ve tek çekirdekte 1.120, çoklu çekirdekte ise 3.319 puan alan Snapdragon işlemcili Galaxy S21+ ile karşılaştırdığımızda Exynos işlemcili Galaxy S21+’ın geçtiğimiz yılki modele nazaran hatrı sayılır bir performans artışı göstereceğini ve Snapdragon 888’li modelin de gerisinde kalmayacağını söyleyebiliriz.

Performans testi sonuçları, her şeye karşın Snapdragon 888 işlemcili Galaxy S21 modellerinin Exynos işlemcili Galaxy S21 modellerinin bir adım önünde olacağını gösteriyor. Yeniden de Samsung, iki versiyon ortasındaki farkı epey kapatmış durumda. Bu ortada her iki versiyonun da işlemci dışında tıpkı donanım özelliklerine sahip olacağını belirtelim.


Kaynak : https://www.webtekno.com/samsung-galaxy-s21-plus-geekbench-skoru-paylasildi-h103752.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın