PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Ses Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Ses Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada piyasaya sürdü. Stoklar kısa bir müddet içerisinde tükense de PlayStation 5’i satın almayı başarabilen birtakım şanslı oyuncular, yeni jenerasyon konsolun özelliklerini deneyimleme fırsatı yakaladı.

Bu noktada PlayStation 5’in birçok özelliği kullanıcılarla paylaşılmış olsa da bir Reddit kullanıcısı, daha evvel bahsedilmeyen bir özelliği keşfettiğini duyurdu. Reddit kullanıcısının paylaşımına nazaran konsolun denetimcisi DualSense, oyunlarda her kupanın kilidi açıldığında oyuncuların sesini kaydediyor.

PlayStation 5, her kupanın kilidi açıldığında sesinizi kaydediyor:

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Ses Kaydediyor

Buradaki görüntüde da görebileceğiniz üzere PlayStation 5, Demon’s Souls oyununda bir kupanın kilidini açan Reddit kullanıcısının zafer çığlığını kayıt altına aldı. Bu görüntü her ne kadar pak olsa da sesinizin kaydedildiğini bilmemek, kimi anlarda can sıkıcı olabilir çünkü bu anlarda kimilerimiz hayli heyecanlanabilir ve beklenmedik reaksiyonlar verebiliriz.

Öte yandan oyunlardaki en kıymetli anları kaydetme fikri kulağınıza beğenilen geliyorsa tıpkı bu Reddit kullanıcısı üzere bu anları sesinizle birlikte kayıt altına alarak bir klip oluşturabilir, daha sonrasında bu klibi arkadaşlarınızla ya da takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

PlayStation 5 denetimcisi DualSense’in mikrofonu varsayılan olarak açık bir biçimde geliyor. Dilerseniz bu özelliği Ayarlar kısmından kapatabilir ya da açık tutmaya devam ederek daha sonra izleyecek birçok anı oluşturabilirsiniz.

Pekala, siz PlayStation 5’in bu özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Daha evvel bu türlü bir özelliğin varlığından haberiniz var mıydı? Düşüncülerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilir, bunun üzere daha fazla içeriğe ulaşmak için sitemizi takip edebilirsiniz.


Kaynak : https://www.webtekno.com/playstation-5-her-kupanin-kilidi-acildiginda-sesinizi-kaydediyor-h102709.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın