Oyun Oynarken VPN Kullanmak Ping’i Düşürür mü?

Oyun Oynarken VPN Kullanmak Ping’i Düşürür mü?

Pek çok kişi rastgele bir kapalılık korkusundan ötürü çevrimiçi etkinliklerini bilinmeyen halde gerçekleştirmek isteyebilir. Bu şahıslar için en uygun tahlil VPN kullanmak olacaktır.

VPN yani ‘Sanal Özel Ağ’ kullandığınızda erişmek istediğiniz internet sitesine ya da rastgele bir çevrimiçi servise VPN hizmetini aldığınız servisteki sunucular üzerinden bağlanırsınız. Böylelikle farklı bir ülkeden, farklı bir IP üzerinden internet aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Genel işlerimiz için VPN kullanmak yararlı mıdır?

Oyun Oynarken VPN Kullanmak Ping'i Düşürür mü?

Bu sorunun karşılığı, VPN’i ne için kullandığınıza nazaran değişebilir. Kapalılıkla ilgili tasalarınız varsa ve sanal bir sunucu kullanarak gerçek çevrimiçi kimliğinizi gizlemek istiyorsanız evet yararlıdır. Halka açık fiyatsız Wi-Fi ağlarına mı bağlanıyorsunuz? Mutlaka yararlıdır. İş yeri, okul üzere erişimi sonlandırılmış ağlara mı bağlanıyorsunuz? Muhakkak fakat katiyetle yararlıdır.

Oyunlarda VPN kullanmak yararlı mıdır?

Oyun Oynarken VPN Kullanmak Ping'i Düşürür mü?

Çevrimiçi bir oyun oynarken bilgisayarınız ile oyun şirketinin sunucularına bağlanırsınız. Oyun sırasında VPN servisi kullanmak, oyun sunucusu ile bilgisayarınız ortasına harici bir katman eklemek manasına geliyor. VPN sunucuları çoklukla yurt dışındadır. Sorun şu ki, oyun sunucularının da birden fazla yurt dışında yer alır. Yani VPN servisi ile bir oyuna bağlandığınızda esasen uzakta olan bir sunucunun yolunu daha da uzatmış oluyorsunuz.

Sonuç olarak da ping olarak isimlendirilen gecikme müddeti arttıkça artıyor. Bu da oyun performansınızın ve doğal olarak oyun keyfinizin olumsuz etkilenmesine neden oluyor.

Tekrar de VPN’nin büsbütün ziyanlı olduğunu söyleyemeyiz. Örneğin okulda ya da iş yerinde sonlandırılmış ağ nedeniyle oyun sunucusuna bağlanamayabilirsiniz. Bu durumda VPN kullanarak oyuna giriş sağlayabilirsiniz. Ayrıyeten oyun ya da VPN sunucularının çok uzakta olmadığı durumlarda oyun oynarken VPN kullanmak gecikmeyi önemli formda etkilemeyecektir. Yeniden de VPN sunucularının kararsızlaşabileceğini ve sunucuların ekseriyetle gecikmeyi artıracak kadar uzakta olduğunu düşünürsek oyun oynarken VPN servisi kullanmak için iki defa düşünmenizi tavsiye ederiz.


Kaynak : https://www.webtekno.com/oyun-oynarken-vpn-kullanmak-ping-i-dusurur-mu-h54660.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın