Orkun Işıtmak, Kirli Çamaşırlar’ı Exxen’e Taşıyor

Orkun Işıtmak, Kirli Çamaşırlar’ı Exxen’e Taşıyor

Türkiye’nin toplumsal medya gündemi şu sıralar, Acun Ilıcalı tarafından hayata geçirilmek üzere olan Exxen isimli bir platform. Netflix gibisi bir platform olarak karşımıza çıkacak platform, Türkiye’deki tanınan YouTuberlara da geniş bir yerek verecek üzere görünüyor. Bugüne kadar ortaya çıkan bilgiler, platformda yer alacak birtakım fenomenleri ortaya koymuştu. Gelen son bilgiler, Acun Ilıcalı’nın yeni bir YouTuber ile daha anlaştığını gözler önüne seriyor.

Ilıcalı’nın Exxen için anlaştığı yeni isim, yıllardır YouTube’da olan Orkun Işıtmak. 8 milyonu aşkın abonesi olan fenomen, ürettiği içeriklerle de kendini sevdirmeyi başardı. Bu bağlamda Işıtmak’ın sevilen içerik kategorilerinden bir tanesi de “Kirli Çamaşırlar” isimli bir programdı. İşte bu program artık, Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen’de yer alacak üzere görünüyor.

İşte Kirli Çamaşırlar’ın Exxen transferini gösteren paylaşım

Orkun Işıtmak, Kirli Çamaşırlar'ı Exxen'e Taşıyor

Exxen’in resmi Instagram hesabından yapılan paylaşım, Acun Ilıcalı ile Orkun Işıtmak’ın mutabakata vardığını gözler önüne seriyor. “Cüret edemediğiniz her şey #KirliÇamaşırlar programında sorulacak… #KirliÇamaşırlar #EXXEN’de!” açıklamasıyla yapılan paylaşımsa, Instagram kullanıcılarını ikiye bölmüş üzere görünüyor. Çünkü birtakım kullanıcılar, bu programın Exxen’e transfer olmasından pek de şad değiller.

Orkun Işıtmak, Kirli Çamaşırlar isimli programda palavra dedektörü kullanıyor, konuk ettiği isimleri palavra makinesine bağlıyordu. İşte Exxen’e transfer olan program, yeni kısımlarıyla Exxen üzerinden devam ettirilecek üzere görünüyor. Fakat bu içerik transferi, YouTube kullanıcılarını huzursuz ediyor. Bunun nedeniyse son devirlerin tanınan YouTuberlarından Hasan Can Kaya‘nın Exxen’le muahedesinden sonra, Konuşanlar isimli programın YouTube’dan kaldırılmış olması.

İkinci Konuşanlar hadisesi mı yaşanacak?

Orkun Işıtmak, Kirli Çamaşırlar'ı Exxen'e Taşıyor

Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programını YouTube’dan kaldırması, kullanıcıların ağır yansısıyla karşılaştı. Pek çok YouTube kullanıcısı, Kaya’nın Exxen’le muahedesini bile eleştirirken 60 binden fazla kullanıcı, Hasan Can Kaya’nın YouTube kanalına abone olmayı bıraktı. Misal bir durumun Orkun Işıtmak’ın Kirli Çamaşırlar programında yaşanıp yaşanmayacağı bilinmiyor fakat kelam konusu içerikler YouTube’dan kaldırılırsa, pek de şaşırmamak gerek.


Kaynak : https://www.webtekno.com/orkun-isitmak-kirli-camasirlar-exxen-h103705.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın