OnePlus Watch’ta Wear OS Kullanılacak

OnePlus Watch’ta Wear OS Kullanılacak

Akıllı telefon üreticilerinin akıllı saatler üzere giyilebilir teknoloji eserlerine de yatırım yaptıklarını sık sık görmeye başladık. Bu alana yatırım yapan şirketlerden bir tanesi de BBK Electronics’in alt kuruluşlarından OnePlus.

OnePlus’ın akıllı saati OnePlus Watch‘un iptal edildiğine dair çeşitli söylentiler ortaya atılmıştı. Çinli teknoloji şirketi, en sonunda OnePlus Watch’un ertelendiğini resmen duyurdu. Hangi tarihe ertelendiği ise net olarak belirtilmedi.

OnePlus Watch’ta Wear OS kullanılacak

OnePlus Watch'ta Wear OS Kullanılacak

Daha evvel ortaya atılan söylentilerde OnePlus Watch’un Wear OS‘i kullanmayabileceği belirtilmişti lakin şirketin CEO’su Pete Lau, Input’a verdiği röportajda akıllı saatlerinin Wear OS kullanacağını duyurdu. Yani saatin ne vakit çıkacağıyla ilgili şimdi bir bilgi bulunmasa da Pete Lau’nun söylediklerinden o denli ya da bu türlü bir halde bu saatin çıkacağı sonucuna varabiliriz.

91mobiles’ta yer alan habere nazaran OnePlus Watch’un Wear OS kullanacak olması büyü bir sürpriz sayılmaz. OnePlus, tasarım ve yazılım tarafında OPPO’nun izini takip eden bir şirket ve OPPO’nun giyilebilir aygıtları da Wear OS kullanıyor. Yani OnePlus Watch’ta Wear OS kullanılacağı mutlaklaşmış oldu.

Wear OS hakkında açıklamalar yapan Pete Lau, OnePlus’ın akıllı saatinde Wear OS’in gelişmiş bir sürümünü kullanmak için Google ile yakından çalıştığını tabir etti. Lau, OnePlus’ın maksadının akıllı saat, Android TV ve Android telefonlar ortasındaki ilişkiyi artıracağı bir ekosistem geliştirmek olduğunu söyledi.

OnePlus Watch ile ilgili akıllarda soru işareti bırakan nokta ise fitness özellikleri. Şirketin bu mevzu üstünde çok fazla durmaması, OnePlus Watch’ta fitness özelliklerinin olup olmayacağı konusunda başlarda soru işaret oluşmasına sebep oldu. Bunları ve daha fazlasını şirketten gelecek resmi açıklamayla birlikte öğrenebileceğiz.


Kaynak : https://www.webtekno.com/oneplus-watch-wear-os-kullanacak-h103644.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın