1.5 C
New York kenti
Çarşamba, Aralık 23, 2020

Microsoft e-spor turnuva platformu Smash.gg’yi satın aldı

Microsoft’un görüntü oyun bölümündeki son büyük satın alımı bir stüdyo değil, e-spor platformu oldu. Amatör ve profesyonel görüntü oyunu turnuvaları için tertip hizmetleri ve dayanaklar sağlayan Smash.gg artık Microsoft İçerik Hizmetleri kümesinin bir modülü. Microsoft e-spor alanına -ki gün geçtikçe büyüyen bir bölüm olduğunu hesaba katarsak geç bile kaldılar- Smash.gg ile dahil oluyor.

Microsoft e-spor atağını yaptı, Smash.gg’yi satın aldı

Smash.gg web sitesinde “2015 yılında başladığımızdan beri amacımız, insanların oynamayı sevdiği oyunlar etrafında etkin e-spor sahneleri oluşturmaktı” dedi. “Bugün, mevcut bağlantılarımızı güçlendirmeye ve yeni fırsatları keşfetmeye yardımcı olmak için Microsoft’a katılarak bu seyahatte bir sonraki adımı atmanın heyecanını yaşıyoruz. Smash.gg ,tüm oyun topluluklarından turnuva organizatörlerinin kullanabileceği bir self servis e-spor platformu olarak hizmet vermeye devam edecek.”

Smash.gg bu açıklamayı Twitter üzerinden biraz daha genişletti. “Bu satın alma ile, Smash.gg topluluğu ve turnuva organizatörleri platformdan yararlanmaya devam ederken, grubumuz artık Microsoft İçerik Hizmetleri takımının bir kesimi olarak ek kaynaklardan ve takviyelerden yararlanacak” halinde yazdı. “Şimdilik, birleşik grubumuz topluluğumuzu ve turnuva organizatörlerimizi desteklemeye devam ettiği için her zamanki işlerimizi yapıyor. Bu olayın e-spor topluluğunu daha da güçlendirme ve Smash.gg’nin erişimini ve kapsamını genişletme potansiyeli bizi heyecanlandırıyor.”

Microsoft e-spor turnuva platformu Smash.gg'yi satın aldı

Microsoft e-spor alanında yaptığı bu satın alımın duyurusunu MSN Esports Twitter hesabı aracılığıyla doğruladı. Dönüp baktığımızda Bethesda satın alımı kadar büyük ve ses getirecek bir atak olmasa da çok farklı formda stratejik olduğunu söylemeliyiz. Smash.gg başlangıçta Harika Smash Bros. topluluğunu desteklemek için oluşturuldu lakin o andan itibaren rekabetçi oyunlarda en yaygın kullanılan platformlardan biri haline geldi. Smash.gg web sitesi, Brawlhalla Community Tournament Initiative’den Bud Light Beer League ve EVO‘ya kadar geniş bir oyun kütüphanesine sahip. Birebir vakitte 6000’den fazla “aktif aktiflik organizatörünü” desteklediğini söylüyor. Ayrıyeten turnuva tertibi, e-ticaret ve bağış toplama hakkında da bilgi ve eğitimler sunuyorlar. Rekabetçi oyunlarda değerli bir omurga haline gelen bu oluşum artık Microsoft’un bir kesimi olarak yoluna devam edecek. Yakında bunun yankılarını duyabiliriz.


Kaynak : https://www.merlininkazani.com/microsoft-e-spor-turnuva-platformu-smash-ggyi-satin-aldi-teknoloji-114675

Microsoft e-spor turnuva platformu Smash.gg'yi satın aldı
TeknoRankhttps://teknorank.com
Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Stay Connected

21,230BeğenenlerBeğen
2,507TakipçilerTakip Et
16,900AbonelerAbone
- Advertisement -Microsoft e-spor turnuva platformu Smash.gg'yi satın aldı

Yeni Konular