iPhone 12 Pro Max Kesimlerine Ayrıldı

iPhone 12 Pro Max Kesimlerine Ayrıldı

iFixit, iPhone 12 serisi incelemelerine iPhone 12 Pro Max ile devam etti. Modüllerine ayrılan telefonun iç yapısının, serinin öteki üyelerinin yapısından çok daha farklı olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bilhassa daha büyük kamera sistemi göze çarpan bir fark oluşturdu.

iPhone 12 Pro Max’in içinde birinci dikkat çeken farklılık, aygıtın L şekilndeki bataryası oldu. Apple, bu batarya formunu daha evvel iPhone 11 Pro Max’te de kullanmıştı. iPhone 12 Pro ise daha dikdörtgen biçimli bir bataryaya sahipti.

Maliyetleri azaltmak için farklı dizaynlar

iPhone 12 Pro Max Kesimlerine Ayrıldı

Söylentilere nazaran Apple’ın bu farklı biçimli bataryayı seçmesinin nedeni ise artık hayatımıza girmeye başlayan 5G ilişki teknolojisi oldu. Firma böylece 5G çipine yer açmak ve maliyeti azaltmak istedi.

iPhone 12 Pro Max, serinin en büyük bataryaya sahip telefonu olarak biliniyor. Batarya 14,13Wh güç sağlıyor. Bu sayı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro2Da 10,78 Wh’de kalmıştı. Tekrar de iPhone 11 Pro Max’in 15,04Wh’lik bataryasıyla uzunluk ölçüşemiyor.

Aygıtın kamera sistemi ise hayli etkileyici. Apple bu modelde iPhone 12’den daha büyük sensörler seçti. Böylelikle firmanın şimdiye kadarki telefonları ortasında en düzgün düşük ışık performansına sahip aygıtı da iPhone 12 Max Pro oldu.

Hareketli sensör

iPhone 12 Pro Max Kesimlerine Ayrıldı

Kamera sisteminin röntgeninde ise mıknatıslar dikkat çekti. Sisteme yerleştirilmiş dört mıknatıs, kamera sensörünü saniyede 1000 kez hareket ettirerek el titremesinin yarattığı olumsuz tesirleri azaltıyor. Apple bu sistemin standart lens-tabanlı optik imaj sabitlemeden daha yeterli olduğunu düşündüğü için bu türlü bir tercihte bulunmuş olabilir.

iFixit bu aygıtta daha kompakt bir anakart kullanıldığını söylerken, modüler SIM kart okuyucuyu da tamir için kusursuz olarak yorumladı. Ayrıyeten hoparlörlerin etrafındaki lastik bantları da tamir ve sökme manasında işlerini kolaylaştıran bir yenilik olarak nitelendirdi.

Yeniden de iPhone 12 Pro Max’ın tamir puanı, serinin öteki telefonları üzere 10 üzerinden 6 oldu. Bu durumun sebepleri olarak ise Apple’ın kullandığı vidalar, su geçirmezlik özelliğinden kaynaklanan karmaşık tamir süreçleri ve aygıtın ön ve gerisi cam olduğu için artan kırılma riski gösterildi.

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın