Huawei, Dimensity 700’lü Yeni Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Huawei, Dimensity 700’lü Yeni Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Tayvan merkezli yonga üreticisi MediaTek, yeni bütçe dostu Dimensity 700’ü bu ay piyasaya sürdü. 5G ilişki dayanağını 200 doların altındaki uygun fiyatlı akıllı telefonlara getirmek için tasarlanan yonga seti, görünüşe nazaran Huawei imzalı bir akıllı telefonla birinci kere karşımıza çıkacak.

Savların kaynağı, sızıntılarla meşhur Weibo kullanıcısı Digital Chat Station’dan geliyor. Kaynağın paylaştığı datalar, gücünü Dimensity 700 yonga setinden alacak olan yeni Huawei akıllı telefonun temel teknik özelliklerini de içeriyor. Gelin, Kirin dışında farklı bir yongayla gelecek bu akıllı telefonun ortaya çıkan özelliklerine daha yakından göz atalım.

Huawei, Dimensity 700 yonga kullanan yeni bir akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyor:

Huawei, Dimensity 700'lü Yeni Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Sızıntıya nazaran Çinli şirketin tanıtacağı aygıt, sol üst köşede delik formunda ön kamera dizaynına sahip 6,5 inç büyüklüğünde IPS ekranla donatılacak. Bu ekran, bütçe dostu akıllı telefonlarda olduğu üzere 60 Hz’lik bir yenileme suratını ve FHD+ çözünürlüğü destekleyecek. Donanım tarafında aygıtın RAM ve depolama ölçüsü şimdilik bilinmiyor.

Aygıtın fotoğraf yeteneklerinden de bahsetmek gerekirse kaynak, akıllı telefonun 48 megapiksel ana sensör, 8 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik sensörlerinden oluşan dörtlü art kamera kurulumuna sahip olacağını sav ediyor. Ön kameranın ise 16 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

40 W süratli şarjı destekleyen 4.000 mAh’lik bataryayla geleceği de bildirilen akıllı telefonun ne vakit tanıtılacağı ya da fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde aygıta dair yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın