1.5 C
New York kenti
Çarşamba, Aralık 23, 2020

Doom 2 oyununun bir kısmı geliştiricinin meskeninde geçiyor

Gelmiş geçmiş en uygun aksiyon FPS serilerinden olan Doom serisinin ikinci oyunu hoş bir mevzuyla karşımızda. Üstünden yıllar geçse de aksiyonundan hiçbir şey kaybetmeden Doom 2, kısım tasarımcısının yeni bir görüntüsüyle gündeme geliyor. Konut çeşidi olarak sayabileceğimiz bu görüntü ayrıyeten Doom 2’nin bir kısmını içeriyor. Zira kısım, bu meskenden ilham alınarak tasarlanmış ve fizikî yapısı tam olarak tıpkı.

Doom 2 Level 16 kısım tasarımcısının konutunda geçiyor

Dokuları farklı ve mobilyaları eksik olsa da Doom 2‘nin kısım 16 tasarımı büsbütün kısım tasarımcısının konutuyla tıpkı. Konutun üst katını oyuna dahil edemeseler de garajı ve içindeki müthiş canavarları -keşke her vahim yaratık bu türlü olsa- eklemeyi başarmışlar. Dizayncı Sandy Petersen‘in keyifli anlatımıyla eski günleri anmak istersiniz diye düşünerek görüntüyü çabucak alt tarafa bırakıyorum. Keyifli seyirler.

Konut yıllar içinde biraz değişmiş olsa da ayrık ekranla gösterilen kısımlarda birçok şeyin yerinde olduğunu görebilirsiniz. Merdivenler olsa da Doom’un Z ekseninde fazla yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle oyun ikinci katı içermiyor. Petersen, kendi konutunun yanı sıra oyuna doğup büyüdüğü ailesinin konutunu de eklemiş. Geride çalan efsane Doom müzikleriyle bu türlü bir nostalji yaşamak keyifli olsa gerek. Tabi yıllar oyunu eskitmeyi başaramasa da konutların çağa ayak uydurduğunu görüyoruz.

Doom 2 oyununun bir kısmı geliştiricinin meskeninde geçiyor

Ayrıyeten Petersen, Doom sonrası görüntü oyunu mesleğinde Quake, Age of Empires ve Halo Wars üzere oyunlar üzerinde de çalıştı. Bugünlerde de Petersen Games’te masaüstü RPG’ler ve masa oyunları yapmaya odaklanıyor. Doom öncesinde Petersen bir Chaosium çalışanıydı ve 1981 Call of Cthulhu RPG’sinin tasarımcısıydı. Yani masaüstü RPG’leri için çalışmalara dönmesi anlaşılabilir.

Doom II Hakkında

Doom 2: Hell on Earth id Software tarafından geliştirilen bir FPS oyunudur. Başlangıçta 1994 yılında MS-DOS bilgisayarlar ve 1995 yılında Macintosh bilgisayarlar için piyasaya sürüldü. Doom Engine motoruyla geliştirildi ve müziklerinin bestesi Robert Prince tarafından yapıldı. Bugün neredeyse 30 yaşına girecek bu oyun hala eski zevkini ve aksiyonunu hissettiriyor. Müzikleri ise serinin tamamında olduğu üzere olağanüstü. Sizler Doom 2 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

https://www.youtube.com/embed/g0DVwhy3R3k


Kaynak : https://www.merlininkazani.com/doom-2-oyununun-bir-bolumu-gelistiricinin-evinde-geciyor-haber-114676

Doom 2 oyununun bir kısmı geliştiricinin meskeninde geçiyor
TeknoRankhttps://teknorank.com
Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Related Articles

Bir Cevap Yazın

Stay Connected

21,230BeğenenlerBeğen
2,507TakipçilerTakip Et
16,900AbonelerAbone
- Advertisement -Doom 2 oyununun bir kısmı geliştiricinin meskeninde geçiyor

Yeni Konular