Apple Music Replay 2020 Yayınlandı

Apple Music Replay 2020 Yayınlandı

Bir yılın daha sonuna yaklaşıyoruz ve toplumsal medya platformları, teknoloji şirketleri ve çevrimiçi servisler, kullanıcılar ve kendi isimlerine yıllık özetlerini yayınlamaya başladılar bile. 2020’de en çok dinlediğiniz müzikleri gösteren Spotify Wrapped, bu hususta en fazla konuşulan yayınlar ortasında yer alıyor ve hatta Twitter trendleri ele geçirecek kadar da tanınan olmuşa benziyor.

Apple, “yıllık özet” kavramına biraz daha farklı yaklaşıyor ve Spotify’ın en büyük rakibi olan çevrimiçi müzik servisi Apple Music, kullanıcılara “sayılar” sunmak yerine “Replay” ismini verdiği özellik çerçevesinde yıl boyunca en çok dinlediği müziklerden oluşan şahsî bir çalma listesi oluşturuyor.

Apple Music Replay ile hem 2020’de hem de geçmiş yıllarda en çok dinlediğiniz müzikleri görebilirsiniz

Apple Music Replay 2020 Yayınlandı

Apple Music’in Replay özelliğinin Spotify Wrapped’dan ayrılan bir başka noktası ise yıl boyunca kullanılabilir olması. Apple Music Replay 2020’ye ulaşmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • #Adım 1: music.apple.com/replay adresinden web oynatıcısına gidin.
  • #Adım 2: Apple kimliğiniz ile giriş yapın.
  • #Adım 3: ’20 Replay logosunun altındaki “Get Your Replay Mix” butonuna tıklayın.
  • #Adım 4: Replay 2020 isimli çalma listesine gidin.

Replay özelliği, sırf siz özel bir çalma listesi oluşturmakla kalmıyor, tıpkı vakitte Apple Music’te yıl boyunca kaç saat müzik dinlediğinizi de gösteriyor. Ayrıyeten Apple Music uygulamasında “Şimdi Dinle” kısmına gidip “Replay: Yıllara Nazaran En Yeterli Şarkılarınız” alt kısmına gittiğinizde geçtiğimiz yıllardaki en tanınan müziklerinizi da görebilirsiniz.


Kaynak : https://www.webtekno.com/apple-music-replay-2020-yayinlandi-h102899.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın