Öğrenciler EBA’ya Erişim Sorunu Yaşıyor

Öğrenciler EBA’ya Erişim Sorunu Yaşıyor

COVID-19 nedeniyle eğitim-öğretime büyük ölçüde uzaktan eğitim ile devam eden Türkiye’de Eğitim Bilişim Ağı ya da daha çok bilinen ismiyle EBA, üstlendiği misyon nedeniyle büyük değer arz ediyor. Bununla birlikte gelen bilgilere nazaran an prestijiyle EBA’ya erişim sorunu yaşanıyor.

Ulusal Eğitim Bakanlığı, yaşanan erişim sorunu ile ilgili şimdi bir resmi açıklama yapmış değil fakat iddialar, erişim sorunlarının yoğunluk kaynaklı olduğu tarafında. Ayrıyeten paylaşılan bilgilere nazaran erişim sorunu daima olarak değil, aralıklı olarak gerçekleşiyor.

“Mapping verisi alınamadı” nedir?

Öğrenciler EBA'ya Erişim Sorunu Yaşıyor

EBA’ya giriş yapmaya çalışan kimi öğrenciler, “Mapping verisi alınamadı” yanılgısı ile karşılaştılar. Bu yanılgı, öğrencilerin sunucular ile temas kuramadığını ya da bağlandığı halde sunucu bilgilerini alamadığını söz ediyor.

“Mapping verisi alınamadı” kusurunun esas nedenleri olarak sunucu yoğunluğu, internet yoğunluğu, sık yapılan giriş denemesi, kullanıcı kaynaklı ilişki kesintisi, bölgesel ağır kullanım, kullanıcı engellemesi olarak söz ediliyor. Bahisle ilgili yeni ayrıntılar geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz…


Kaynak : https://www.webtekno.com/bazi-ogrenciler-eba-erisim-sorunu-yasiyor-h102771.html

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın