2020’de en çok kazanan YouTuber belirli oldu!

2020’de en çok kazanan YouTuber belirli oldu!

2020 yılını geride bırakmamıza sayılı günler kalırken, yıl sonu raporlarının arkası ardı kesilmiyor. Forbes, 2020 yılında en çok kar elde eden YouTuber‘ları açıkladı. Tepedeki isim değişmedi: Ryan Kaji tekrar en çok kazanan isim oldu.

Yeniden diyoruz, çünkü 9 yaşındaki Kaji üst üste üçüncü kere en çok kazanan YouTuber oldu. 2015 yılının Mart ayında yani 4 yaşındayken görüntü çekmeye başlayan Kaji, YouTube kanalı Ryan’s World sayesinde bu yıl 29,5 milyon dolar gelir elde etti.

Ryan Kaji üçüncü sefer en çok kazanan YouTuber oldu

ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan Ryan Kaji‘nin gerçek soyadı, Guan. Farklı olan ayrıntılardan birisi de, toplamda 9 adet faal kanalı bulunması ve Ryan’s World‘un bunlardan yalnızca birisi olması.

2020’de en çok kazanan YouTuber belirli oldu!

9 yaşındaki YouTuber yalnızca YouTube’dan gelir elde etmiyor. Ryan’s World markalı oyuncaklar ve giysilerden 2020 yılında kestirimi olarak 200 milyon dolar kazandı. Ayrıyeten Nickelodeon’daki kendi TV dizisi için açıklanmayan, lakin muhtemelen milyarlarca dolar meblağında olan bir muahede imzaladı.

Ryan’s World kanalı, 41,7 milyon abone ve 12,2 milyar görüntülemeye sahip. Kaji’nin en tanınan görüntüsü Huge Eggs Surprise Toys Challenge ise 2 milyardan fazla izlendi ve YouTube’da şimdiye kadar en çok izlenen 60 görüntüden biri.

Lakin, Kaji ve ailesi ABD Federal Ticaret Komitesi soruşturması tehdidiyle karşı karşıya. Görüntülerin yüzde 9’unun okul öncesi çocuklara yönelik fiyatlı bir eser yani sponsorluk içerdiği, lakin bunun açıkça belirtilmediği tabir ediliyor.

https://www.youtube.com/embed/jjd-BeTX6U0?feature=oembed


Kaynak : https://shiftdelete.net/ryan-kaji-yine-en-cok-kazanan-youtuber-oldu

TeknoRank

Teknoloji incelemeleri yeni ürünler kullanıcı endexli tüketim teknojileri, eğlence oyun video ve fragmanları makale haber ve yazıları sizler için derliyoruz.

Bir Cevap Yazın